Haber

Kayseri Talas 62 Evler’de bulunan anaokulları sona erdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Harman Mahallesi 62 Konut kentsel dönüşüm alanında belediye tarafından inşa edilen 130 daire ve 7 dükkandan oluşan 2 blokta incelemelerde bulundu. Burada konuşan Önder Yalçın, “Devletimiz 40 yıllık bina sahiplerine yenilerini veriyor. “Bunun için çok çalıştığımız için mutluyuz” söz konusu.

İki yıl önce ihalesi yapılan 62 Konutlu kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yüzde 90’ı tamamlanan ve kısa sürede kura çekimi yapılacak olan 2 bloktaki çalışmalarda incelemelerde bulundu.

Şantiyeye gelerek belediye yetkilileri ve yüklenici firma temsilcilerinden bilgi alan Önder Yalçın, aynı kattaki tüm dairelerdeki uygulamaları inceledi. Kapılardan pencerelere, ıslak hacimlerde kullanılan fayans ve seramiklerden mutfak dolaplarına kadar her şeyi inceleyen Lider Yalçın, gelinen nokta hakkında açıklamalarda bulundu.

“İNSANLARIN BİZE GÜVENİ ARTACAK”

Başkan Yalçın, “Biz belediyeler olarak bu kadar güzel sonuçlar alınca heyecanlanıyoruz.” “Kentsel dönüşümde bütün arkadaşlarımız yeterli bir çalışma yaptı. Ellerinize ve kalbinize sağlık. İnsanın hayatında yumuşak yastıklar vardır. Düşündüğünüzde, evinize gidip insanların 40 yıllık eski binalarında oturup “Bu binayı ben yaptım, katkımız var” dediğinizde iş bitiyor. Bu işe gönül verirsek hem dünyamızı hem de ahiretimizi kazanırız. Burada böyle bir örnekle karşı karşıyayız. Bu bölgede kentsel dönüşüm konusunda çok çalışma var ama bu iki bina örnek olacak. İnsanlar gördüklerine inanırlar. “Bundan sonra insanların bu binaları görünce belediyemize olan inancı artacaktır.” sözlerini kullandı.

Kentsel dönüşümde yapılan işin büyük olduğunu belirten Önder Yalçın, “İnsanlar 40 yıldır kullandıkları arabayı showrooma götürüyorlar, al, karşılığında bana sıfır araba ver diyorlar. Bunu devlet yaptı. Devlet belediyelere dedi ki, miktarı artırın ki ben harç ve vergileri anlamak zorunda kalmayayım. Dünyanın hiçbir yerinde hükümet bunu yapmıyor. Bu konuya katkı sağladığımızda hak eden vatandaşlarımızın da mutlu olmasını istiyoruz. Önemli olan insanlarımızın mutluluğudur. “Mutlu olan, mutlu olandan daha mutludur.” Şu şekilde konuştu:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu